Doradca klienta +48 570 838 988 kontakt@bautherm.pl

Z pewnością każdy, kto zainteresował się już tematem rekuperacji, wie że wprowadzenie tego typu instalacji wiąże się znaczną poprawą jakości powietrza i zwiększeniu zasobności portfela.
Pamiętaj jednak, że nie warto oszczędzać przy tego typu wentylacjach, gdyż dobrze zrobiony system rekuperacji będzie Ci towarzyszył do końca życia, a sama inwestycja zwróci się już w ciągu kilku lat.
Dobrze, zatem dlaczego warto “wyłożyć” nieco grosza na rekuperatory?

Oto 13 powodów, które z pewnością przekonają Cię do rekuperacji:

1. Zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie. Ciągła wentylacja (24h/7) i filtracja powietrza sprawią, iż nadmiar wilgoci i dwutlenku węgla jest wydalana na zewnątrz, a stare, „zużyte” powietrze
jest wymieniane na nowe. Dzięki temu poprawi się samopoczucie i sen Twoje i Twoich najbliższych. Dodajmy, że filtracja ogranicza również ilość wszelkiego rodzaju alergenów, czy też
drobnoustrojów.

2. Zapomnij o wietrzeniu domu i nieustannych przeciągach. Pozrywane firanki to jedno, ale przeciąg może też prowadzić do wszelkiego rodzaju przeziębień, zwłaszcza w chłodne zimowe
dni! Jak wiadomo, większość dzieci nie usiedzi w miejscu, a zgrzana pociecha i przeciąg to nie najlepsza kombinacja.

3. Właściciele instalacji rekuperatorowych mogą mieć czystsze (dosłownie i w przenośni) sumienie. A to dzięki zmniejszonej – w porównaniu do innych instalacji wentylacyjnych – emisji
dwutlenku węgla do atmosfery. Oszczędzasz pieniądze i chronisz środowisko.

4. Mimo początkowych kosztów związanych z zatrudnieniem (to ważne!) profesjonalnej firmy zajmującej się instalacji rekuperatorowymi, inwestycja zwraca się bardzo szybko. W jaki sposób? Przede wszystkim, oszczędzasz na ogrzewaniu domu. Rekuperatory wykorzystują stare powietrze do ogrzania nowego, dzięki czemu nie potrzebujesz wielkich i kosztownych grzejników. Do tego, rekuperacja i jej funkcja wentylacji idealnie współgra z domami energooszczędnymi.

5. Kominy? Specjalne okna z mikrowentylacją? Cytując klasyka: „Na co to komu? A komu to potrzebne?”. Przy instalacji wentylacji mechanicznej, tego typu przestarzałe wynalazki są w
zupełności zbędne!

6. A co jeśli w przyszłości będziesz chciał/a sprzedać dom? Rekuperacja to znaczne podniesienie standardu budynków, a co za tym idzie –znczne zwiększenie jego wartości.

7. Nie martw się nieustannym odgrzybianiem i usuwaniem wilgoci – rekuperator robi to sam. Za ciebie. Automatycznie!

8. Na pewno znasz ten problem, gdy po długim i gorącym prysznicu próbujesz przejrzeć się w lustrze, a tam… całkowicie zaparowane lustro. Przy systemie rekuperacji nie uświadczysz tego problemu – odparowywanie trwa dosłownie sekundkę!

9. Rekuperacja umożliwia uszczelnienie okien, a więc możesz z powodzeniem odciąć się od świata i skutecznie zredukować poziom hałasu z zewnątrz.

10. Lato to czas urlopów, wakacji, odpoczynku i… komarów? Otóż nie! Nie musisz otwierać okien, by cieszyć się świeżym powietrzem, a więc insekty nie mają możliwości wejścia do domu!

11. I znów – nie otwierasz okien, więc nie ułatwiasz złodziejowi jego zadania! Proste jak budowa cepa, a jakie skuteczne!

12. Kochasz gotować? A może często wystawiasz przyjęcia z niezwykle aromatycznymi potrawami? Jeśli tak, doskonale wiesz, jak trudno usunąć niektóre zapachy z kuchni, bądź innych pomieszczeń. Rozwiązaniem jest wymiana powietrza, która momentalnie usunie zapachy i dostarczy świeżości dla całego domu.

13. W przeciwieństwie do klimatyzacji – nie uświadczysz chłodnych podmuchów jak w przypadku klimatyzacji. Nie musisz więc uważać, by Twoje pociechy przypadkiem się nie przewiały!

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ NA REKUPERACJĘ Z WENTYLACJĄ

Call Now ButtonZadzwoń teraz